Wielickie siatkarki wróciły z medalem. Kinga Bogdan została wyróżniona

Wielickie siatkarki wróciły z medalem. Kinga Bogdan została wyróżniona

W hali w Wieliczce napięcie rosło z każdym meczem, a stawką był już nie tylko awans, lecz miejsce w krajowej czołówce. Dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki przeszły przez turniej z charakterem, który w sporcie bywa równie ważny jak technika. Najpierw były zwycięstwa z silnymi rywalkami, potem potknięcie w półfinale, a na końcu mecz o brąz i medal, który smakuje jak solidnie wywalczony sukces.

  • Zwycięstwa na starcie i półfinał, który zatrzymał marsz tylko na chwilę
  • Mecz o brąz przyniósł wielicki medal i indywidualne wyróżnienie
  • Uroczysta dekoracja domknęła turniej w Wieliczce

Zwycięstwa na starcie i półfinał, który zatrzymał marsz tylko na chwilę

Zespół z Wieliczki wszedł w ogólnopolski finał pewnie. W kolejnych spotkaniach pokonał drużyny z Wrocławia , Rzeszowa i Braniewa, pokazując, że nie znalazł się w decydującej fazie przez przypadek. Każdy z tych meczów był kolejnym sprawdzianem odporności, a zarazem dowodem, że szkolna drużyna potrafiła utrzymać tempo narzucone przez najmocniejsze ekipy w kraju.

Dopiero półfinał przyniósł pierwsze wyhamowanie. Na drodze wieliczanek stanęło liceum sportowe z Krakowa, które później sięgnęło po złoto po finale z Legionowem. Porażka nie rozsypała jednak drużyny. W takim turnieju liczy się nie tylko to, kto wygrywa po drodze, ale też to, czy po trudnym meczu potrafi wrócić na boisko z podniesioną głową.

Mecz o brąz przyniósł wielicki medal i indywidualne wyróżnienie

W starciu o trzecie miejsce zawodniczki z Wieliczki zagrały już bez cienia zawahania. Przy pełnych trybunach i głośnym dopingu pokonały XXVI LO z Łodzi, zamykając turniej na najniższym stopniu podium. To wynik, który w skali całej Polski waży bardzo dużo. W szkolnej siatkówce taka lokata oznacza nie tylko sukces jednego składu, ale też mocny sygnał, że w Wieliczce od lat buduje się poważny sport młodzieżowy.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Najlepszą rozgrywającą turnieju została Kinga Bogdan z wielickiego liceum. To wyróżnienie podkreśla, jak ważną rolę odegrała w prowadzeniu gry i utrzymaniu rytmu zespołu w najtrudniejszych fragmentach finałów.

Uroczysta dekoracja domknęła turniej w Wieliczce

Finał zakończył się oficjalną dekoracją, podczas której wręczono medale, puchary i nagrody ufundowane przez Kopalnię Soli w Wieliczce. Wśród osób, które przekazywały wyróżnienia, byli starosta wielicki Roman Ptak, wicestarosta Ewa Ptasznik, dyrektor liceum Monika Szypuła oraz Dariusz Zawiślan, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Wieliczce. Dla gospodarzy turnieju był to moment, w którym sportowy wysiłek z całych dni rywalizacji zamienił się w konkretny, widoczny efekt.

Klasyfikacja końcowa pokazała pełną stawkę zawodów:

  1. ZSOS Kraków
  2. LO Legionowo
  3. LO Wieliczka
  4. XXVI LO Łódź
  5. ZSS Rzeszów
  6. VI LO Rzeszów
  7. II LO Wrocław
  8. IV LO Gdańsk
  9. LO Braniewo
  10. ZSO MS Ostrowiec Świętokrzyski

Turniej był finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Wielickiego oraz Kopalni Soli „Wieliczka”. Dzięki temu w Wieliczce udało się zorganizować finał na poziomie, który przystoi krajowej rywalizacji.

na podstawie: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.