Uwaga! Burze (komunikat RSO) Uwaga! Alert RCB (komunikat RSO)

Piłkarski awans dla Gdowa i Niepołomic po turnieju młodzieży szkolnej

Piłkarski awans dla Gdowa i Niepołomic po turnieju młodzieży szkolnej

Na boisku przy szkole w Gdowie przez dwa dni nie brakowało pośpiechu, nerwów i głośnych emocji. Szkolne drużyny grały o prestiż, ale też o realny awans, więc każdy gol miał ciężar większy niż zwykły wynik. W dziewczęcej rywalizacji mocno zaznaczyły się Niepołomice, a wśród chłopców najlepszy okazał się Gdów. To właśnie te zespoły wyjechały z turnieju z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

  • Drużyna z Niepołomic wzięła górę w dziewczęcej stawce
  • Drużyna z Gdowa przechyliła szalę w chłopięcym turnieju

Drużyna z Niepołomic wzięła górę w dziewczęcej stawce

Zawody piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przygotowali Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce. W części dziewczęcej boisko należało do ekip, które potrafiły grać szybko i bez wahania szukać bramki. W komunikacie organizatorów jako drużynę z awansem wskazano SP 1 Niepołomice .

Na listę wyników trafiło kilka wyraźnych rezultatów, które pokazują różnicę sił między niektórymi zespołami:

  • SP 1 Niepołomice – SP Gdów 4:0
  • SP Gdów – SP Kłaj 7:1
  • SP Przebieczany – SP Węgrzce Wielkie 1:8
  • SP Gdów – SP Węgrzce Wielkie 0:1
  • SP Podłęże – SP Gdów 1:2

W końcowej kolejności najwyżej znalazły się SP Węgrzce Wielkie, SP Gdów, SP Podłęże, SP Przebieczany i SP Kłaj. Sam przebieg spotkań pokazał jednak, że w tej kategorii nie brakowało także zespołów zdolnych do szybkiego przechylenia meczu na swoją stronę.

Drużyna z Gdowa przechyliła szalę w chłopięcym turnieju

W rywalizacji chłopców gospodarze nie zostawili już wątpliwości. SP Gdów od pierwszego meczu grała pewnie, a kolejne wyniki tylko potwierdzały, że zespół wszedł w turniej bardzo dobrze. Ostatecznie to właśnie drużyna z Gdowa wywalczyła awans.

Najmocniejsze akcenty tej części zawodów to:

  • SP Gdów – SP Szarów 6:0
  • SP Gdów – SMS Wieliczka 3:0
  • SP Gdów – SP Biskupice 6:1
  • SP Gdów – SMS Wieliczka 3:2

Za zwycięską ekipą uplasowała się SMS Wieliczka, a dalej SP Śledziejowice, SP Biskupice, SP 1 Niepołomice i SP Szarów. W takich zawodach nie wystarcza jeden dobry mecz. Trzeba trzymać tempo od początku do końca, a Gdów zrobił to bez wyraźnego potknięcia.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy ufundowane przez starostę wielickiego. Dla uczniów to nie tylko sportowy sukces, ale też mocny sygnał przed kolejnymi etapami szkolnych rozgrywek.

na podstawie: MOS Wieliczka.