Piłkarski awans dla Gdowa i Niepołomic po turnieju młodzieży szkolnej

Na boisku przy szkole w Gdowie przez dwa dni nie brakowało pośpiechu, nerwów i głośnych emocji. Szkolne drużyny grały o prestiż, ale też o realny awans, więc każdy gol miał ciężar większy niż zwykły wynik. W dziewczęcej rywalizacji mocno zaznaczyły się Niepołomice, a wśród chłopców najlepszy okazał się Gdów. To właśnie te zespoły wyjechały z turnieju z poczuciem dobrze wykonanego zadania.
- Drużyna z Niepołomic wzięła górę w dziewczęcej stawce
- Drużyna z Gdowa przechyliła szalę w chłopięcym turnieju
Drużyna z Niepołomic wzięła górę w dziewczęcej stawce
Zawody piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przygotowali Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce. W części dziewczęcej boisko należało do ekip, które potrafiły grać szybko i bez wahania szukać bramki. W komunikacie organizatorów jako drużynę z awansem wskazano SP 1 Niepołomice .
Na listę wyników trafiło kilka wyraźnych rezultatów, które pokazują różnicę sił między niektórymi zespołami:
- SP 1 Niepołomice – SP Gdów 4:0
- SP Gdów – SP Kłaj 7:1
- SP Przebieczany – SP Węgrzce Wielkie 1:8
- SP Gdów – SP Węgrzce Wielkie 0:1
- SP Podłęże – SP Gdów 1:2
W końcowej kolejności najwyżej znalazły się SP Węgrzce Wielkie, SP Gdów, SP Podłęże, SP Przebieczany i SP Kłaj. Sam przebieg spotkań pokazał jednak, że w tej kategorii nie brakowało także zespołów zdolnych do szybkiego przechylenia meczu na swoją stronę.
Drużyna z Gdowa przechyliła szalę w chłopięcym turnieju
W rywalizacji chłopców gospodarze nie zostawili już wątpliwości. SP Gdów od pierwszego meczu grała pewnie, a kolejne wyniki tylko potwierdzały, że zespół wszedł w turniej bardzo dobrze. Ostatecznie to właśnie drużyna z Gdowa wywalczyła awans.
Najmocniejsze akcenty tej części zawodów to:
- SP Gdów – SP Szarów 6:0
- SP Gdów – SMS Wieliczka 3:0
- SP Gdów – SP Biskupice 6:1
- SP Gdów – SMS Wieliczka 3:2
Za zwycięską ekipą uplasowała się SMS Wieliczka, a dalej SP Śledziejowice, SP Biskupice, SP 1 Niepołomice i SP Szarów. W takich zawodach nie wystarcza jeden dobry mecz. Trzeba trzymać tempo od początku do końca, a Gdów zrobił to bez wyraźnego potknięcia.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy ufundowane przez starostę wielickiego. Dla uczniów to nie tylko sportowy sukces, ale też mocny sygnał przed kolejnymi etapami szkolnych rozgrywek.
na podstawie: MOS Wieliczka.
Ostatnie Artykuły

EKO–Piknik w Dobranowicach zyskał ważny finał. Las Winny oficjalnie otwarty

Smocza lekcja bezpieczeństwa w Węgrzcach Wielkich wciągnęła pierwszaki

Czytadełki wyjdą na murawę - maluchy posłuchają bajek w Węgrzcach Wielkich

55 tysięcy złotych dla policji w Wieliczce. Samorząd wzmacnia zaplecze służby

Wieliczka przebuduje węzeł przesiadkowy. Dojdą perony, parkingi i retencja

Seniorzy w Wieliczce staną do sportowej rywalizacji

Cheerleading wraca do Niepołomic. Hala szykuje taneczne emocje

Strażacy zyskali sprzęt do treningu ratowniczego – to inwestycja w życie

Wakacyjne półkolonie w Wieliczce stawiają na ruch, wyjazdy i eksperymenty

W Wieliczce książki starły się z AI - i wygrała wyobraźnia

Wielickie sanatorium podnosi temperaturę sceny - śmiech wchodzi tu na receptę

Wieliczka stawia na szkołę gotową na kryzys. Powstała Procedura PIN

Wakacje w bibliotece w Śledziejowicach zaczynają się od puzzli i kolorów

Młodzi druhowie pokazali tempo i opanowanie. Grajów znów na czele
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Wieliczce - kontakt, telefon, zgłoszenia
- Wielicki Ośrodek Sportu w Wieliczce - kontakt, sekcje sportowe, dojazd
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupicach z siedzibą w Trąbkach - kontakt, godziny, programy pomocowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce - kontakt, godziny, badania
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach - kontakt, przyjęcie, zajęcia terapeutyczne
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wieliczce - kontakt, godziny i opłaty
